سؤالات متداول

استارت‌آپ، به شرکت‌های نوپایی گفته می شود که با یک ایـده سـاده و اولیه شروع و به سـرعت رشد می‌کنند. استارت‌آپ‌ها به سـرمایـه هنـگفـتـی نیـاز نـدارنـد و با یـادگیـری سریـع تـکنـولـوژی رشد می‌کنند.

استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی با متد بین‌المللی است که در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای گرد هم می آیند تا ایده ای را اجرا کند. در این رویداد مشتاقان کـارآفرینی در حوزه محورهای تعیین شده گرد هم می‌آیـند تا با به اشتراگ‌گذاری ایـده‌هایشـان و تشکیل تیم‌ها به راه اندازی مدل‌های حل مسئله بپـردازند. همانگونه که از نام آن پیداست، استارت‌آپ ویکند در پایان هفته برگزار میگردد.

الف) مطرح نمودن ایده و درصورت انتخاب اجرایی شدن آن در این رویداد

ب) جذب سرمایه‌گذار و استفاده از حمایت آن در جهت اجرایی نمودن ایده

علاوه بر کسانی که دارای ایده می‌باشند کلیه علاقه‌مندان نیز می‌توانند جهت آگاهی از انواع ایده‌های مطرح شده، در این رویداد شرکت نموده و همچنین می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذار در خصوص ایده‌های برتر اقدام نمایند.

همان اصلاح الگوی مصرف برق بوده و با توجه به افزایش رو به رشد تقاضا، فعالیتهای سازماندهی شده صنعت برق  و شرکت‌های توزیع نیروی برق برای تغییر مقدار مصرف یا زمان مصرف و یا هر دو آنها، در جهت ایجاد منافع ملی شامل منافع جامعه، مشترکین، صنعت برق و در چشم انداز کلان افزایش سهم برق کلیه مشترکین و بهبود کارایی انرژی می‌باشد.

میزان توان مصرفی در ساعاتی از شبانه روز که به اوج خود رسیده است پیک بار و به ساعت اوج مصرف ساعت پیک بار گفته می‌شود و بصورت پیک بار روزانه، ماهانه، فصلی و سالانه قابل تعریف است.

مدیریت پیک بار به کنترل و کاهش پیک توان مصرفی در بازه زمانی مشخصی گفته می‌شود حال آنکه مدیریت مصرف به اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی انرژی در تمام طول سال اتلاق می‌گردد.

مدیریت پیک بار در فصل تابستان عمدتاً ناشی از افزایش دمای هوا و در نتیجه افزایش مصرف انرژی تجهیزات سرمایشی و غیره بوده و در فصل زمستان ناشی از برودت هوا و کمبود سوخت گاز برای نیروگاه‌ها جهت تولید برق می‌باشد.

  • همکاری مشترکین صنعتی
  • مدیریت چاه آب‌های کشاورزی
  • استفاده از پتانسیل مولدهای خودتأمین مشترکین
  • همکاری ایستگاه‌های پمپاژ آب شهری
  • همکاری ایستگاه‌های CNG
  • تغییر ساعات کار ادارات
  • استفاده از منابع تولید پراکنده

استفاده از ایده های نو در مدیریت و کنترل مصرف بخش‌های خانگی و تجاری می‌باشد.

ثبت نام خود را نهایی کنید

عضویت در خبرنامه